چرا خورشید

چرا انرژی های نو را انتخاب کنیم

تامین کننده طبیعی انرژی

پاک و نامحدود

انرژی خورشیدی بدون عوامل مخرب زیست محیطی و پاک و به علت رایگان و نامحدود بودن و همچنین دسترسی کامل به این منبع در سراسر جهان ، بشر را به استفاده هر چه بیشتر از این منبع سوق می دهد و با پیشرفت علم ، خواسته ها روز افزون شده و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر به خصوص خورشیدی بیشتر می شود.


صرفه جویی در هزینه ها

با افزایش مصرف انرژی و دسترسی بیشتر به منابع تولیدی از جمله منابع تجدیدپذیر، محققان و دانشمندان در این زمینه در راستای کاهش هر چه بیشتر هزینه ها تلاش می کنند که در چند سال اخیر موجب دستیابی به بالاترین راندمان انرژی تولیدی با هزینه کم شده است طوری که امروزه منابع تجدید پذیر جایگزین سوخت های فسیلی شده اند.


سرمایه گذاری

با توجه به افزایش نیاز به انرژی و مطابق قراردادهای بین المللی برای حیات پاک و به دلیل وجود مزایای ویژه در منابع تجدیدپذیر به خصوص خورشیدی و هم چنین به دلیل سوددهی بالا تقاضا برای راه اندازی نیروگاه های خورشیدی فتوولتاییک بیشتر شده و سرمایه گذاران بیشتری در این بخش اقدام به بهره برداری نموده اند.

خورشید مختص شما

تامین انرژی از ما

خورشید یکی از میلیاردها ستاره ای است که در کهکشان راه شیری وجود دارند. خورشید حدود 25000 سال نوری از مرکز کهکشان فاصله دارد و حدوداً یک بار در هر 250 میلیون سال به گرد مرکز کهکشانی می گردد. یک سال نوری مسافتی است که نور در یک سال در خلأ می پیماید و مساوی ست با حدود 5/88 تریلیون مایل (9/46 تریلیون کیلومتر). خورشيد نزديك ترين ستاره به كره زمين است. فاصله خورشيد از سياره ما زمين 149.680.000 كيلومتر يا 92.960.000 مايل است. بيشتر انرژي اي كه از خورشید به بیرون فرستاده می شود، به صورت نور و اشعه مادون قرمز است كه ما آن را به صورت گرما احساس مي كنيم. نور قابل مشاهده و اشعه مادون قرمز دو شكل از انرژي يعني انرژي تابشي و انرژي الكترومغناطيسي هستند. .

فتوولتاییک یکی از سامانه‌های تولید برق از انرژی خورشیدی می‌باشد. در این روش با بکارگیری سلول‌های خورشیدی، تولید مستقیم الکتریسیته از تابش خورشید امکان‌پذیر می‌شود. سلول‌های خورشیدی از نوع نیمه رسانا می‌باشند که از سیلیسیوم یعنی دومین عنصر فراوان پوسته زمین ساخته می‌شوند. وقتی نور خورشید به یک سلول فتوولتاییک می‌تابد، بین دو الکترود منفی و مثبت اختلاف پتانسیل بروز کرده و این امر موجب جاری شدن جریان بین آن‌ها می‌گردد و در نهایت باعث تولید برق می شود.

هورزاد با به کارگیری دانش های به روز و با استفاده از متخصصین خود این انرژی خدادادی را با استفاده از تکنولوژی های به روز در این زمینه در اختیار مردم نهاده و خدمات خود را تضمین می نماید.